Млад аргентински фудбалер загина на забава, попуштила оградата од терасата на шести спрат!

Од:

Аргентинскиот фудбалер Езекијел Есперон трагично насрада во Буенос Аирес за време на една забава.

23-годишниот фудбалер се забавувал со пријателите на тераса на шести спрат, а се верува дека загинал откако се навалил на оградата која попуштила од неговата тежина и се срушила.

Младиот фудбалер починал откако бил однесен во болница. Полицијата започнала истрага, но како што пренесуваат аргентинските медиуми, нема индиции дека се работи за насилна смрт. Несреќата се случила ноќта помеѓу недела и понеделник.

Најпознат клуб за кој играл Есперон бил бразилскиот Гремио, а последен ангажман имал во мексиканскиот второлигаш Аталанта.

Би можело да ве интересира

Агуеро: Не ги разбирам оние што го критикуваат Меси за играњето во националниот тим, тој е првиот кој страда од неуспеси

Ана Ололовска

Креспо: Меси и да не го освои СП, тоа нема да ја намали неговата фудбалска големина

Ана Ололовска

Бока јуниорс ја освои шампионската титула во Аргентина

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Бакнеж кој ја „вознемири“ цела планета: Тевез го бакна Марадона во уста

Ана Ололовска

Освалдо се враќа во игра

Ана Ололовска

Лавеци ја заврши фудбалската кариера