Митревски оди за Унгарија, ако има негативен тест ќе биде во тимот против Црна Гора

Од:

Големи се шансите Македонија да биде засилена со Никола Митревски за натпреварот против Црна Гора.
Голманот оди за Унгарија и за право на настап во второ коло од групниот сегмент на Европското првнество ќе му треба уште еден негативен тест. Потребен му е само уште еден негативен резултат на тестирањето попладне.

dobivaj vesti na viber

Митревски беше еден од играчите кои отпаднаа поради позитивен тест на ковид-19. Тој остана во Скопје но во меѓувреме направи неколку анигенски тестови и еден ПЦР кои покажаа дека е негативен.

Би можело да ве интересира

Стоилов ја завршува репрезентативната кариера: Ми беше чест што 15 години играв за Македонија

Катерина Павлова-Николовска

Македонија е на Светско, ракометарите повторно во елитата

Катерина Павлова-Николовска

Пласман на Светско првенство за историско збогум на легендарниот капитен

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите одат во втората фаза од баражот за Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Ракометарите против Романија и Чешка во баражот за пласман на Светското првенство

Катерина Павлова-Николовска

Лазаров: Верувам во оваа група ракометари повеќе од самите што веруваат

Катерина Павлова-Николовска