Миовски со гол дебитираше за Абердин

Од:

Бојан Миовски постигна гол на дебито за Абердин. Миовски првиот меч во дресот на новиот клуб го одигра во Лига купот на Шкотска, против Рајт роверс.

dobivaj vesti na viber

Абрдин со победата од 3:0 избори пласман во следната рунда. Миовски, го отвори резултатот во шестата минута. Македонскиот избори пенал, а потоа ја реализираше најстрогата казна.

До крајот на првиот дел, во 39.минута, Мекрори го зголеми водството на Абердин, а на почетокот од вториот дел, во 46.минута, Хејс го псотави конечниот резултат.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Марио Илиевски стрелец за Кишварда

Брентфорд ќе го доведе данското фудбалско чудо

Ибраими: Најважна е победата на Струга ТЛ, се радувам и за головите

Фудбалерот на Малме ја пропушти венчавката поради натпревар, го заменил неговиот брат

Јаховиќ се договорил со Бодрумспор

Пеколните температури би можеле да го одложат почетокот на сезоната во Серија А