Минимален пораз за Работнички од Црвена ѕвезда

Работнички попладнево загуби со 2:1 од српскиот шампион Црвена ѕвезда на третиот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија.

„Романтичарите“ поведоа со голот на Дејан Блажевски во 41. минута, Црвена ѕвезда израмни две минути подоцна преку Вукановиќ, а конечниот резултат го постави Ебисилио во 54. минута.

За Работнички пенал не искористи Баже Илијоски во 36. минута.

На претходните две средби во турското одморалиште, Работнички го совлада Сабуртало со 2:1 и загуби од Поханг Стилерс со 2:0.

Ампева: Шеесет и деветте текстилни работнички од Кавадарци се олицетворение на овој 8 Mарт

УЕФА: Италијанскиот судија Даниеле Орсато ќе го суди натпреварот помеѓу Црвена звезда и Лајпциг