Милвоки се согласи на двегодишен договор со Џастин Робинсон

Од:

Милвоки се согласи да потпише договор со плејмејкерот Џастин Робинсон.

Дваесет и тригодишниот Робинсон во сезоната 2019/20, одигра девет натпревари за Вашингтон, а минатата година, исто толку за Оклахома.

Во просек, на 18 натпревари во НБА, Робинсон има 1,9 поени и 0,9 асистенции по натпревар.

Милвоки е актуелен НБА шампион.

Би можело да ве интересира

НБА ја објави листата со 76 свои легенди

Ана Ололовска

НБА објави партнерство со Формула 1, болидите обоени во боите на клубовите од лигата

Ана Ололовска

Браун нов рекордер во Селтикс

Ана Ололовска

НБА објави 25 од 75 најдобри кошаркари во историјата

Ана Ололовска

Харден: Не планирам да го напуштам Бруклин

Ана Ололовска

Кари со трипл-дабл го предводеше Голден Стејт до триумф над Лејкерс

Ана Ололовска