Милсап потпиша за Бруклин

Од:

Бруклин официјално објави потпишување договор со крилниот центар Пол Милсап. Деталите за договорот на 36-годишниот играч висок 201 см. не се објавени.

Претходно, имаше информации дека Милсап очекува да добие најмалку 5,9 милиони американски долари.

Минатата сезона, четирикратниот Ол-стар учесник одигра 56 натпревари за Денвер. Милсап имаше просек од 9 поени, 4,7 скокови и 1,8 асистенции за 20,8 минути, со шут од поле 47,6% и 34,3% за три поени.

Би можело да ве интересира

Кармело Ентони се искачи на деветтото место на листата најдобри стрелци во НБА

Ана Ололовска

НБА ја објави листата со 76 свои легенди

Ана Ололовска

НБА објави партнерство со Формула 1, болидите обоени во боите на клубовите од лигата

Ана Ололовска

Браун нов рекордер во Селтикс

Ана Ололовска

НБА објави 25 од 75 најдобри кошаркари во историјата

Ана Ололовска

Харден: Не планирам да го напуштам Бруклин

Ана Ололовска