Милс изненаден зошто го нема во идеалната петорка на СП

Од:

Најдобриот австралиски кошаркар, Пети Милс, преку социјалните мрежи откри дека од Австралиската кошаркарска федерација го информирале дека ќе биде вметнат во идеалната петорка на првенството, а тоа не се случи.

Милс играше добро на Мундобаскетот, имаше просек од 22,8 поени, 2,3 скока и 3,9 асистенции по натпревар, беше најзаслужен за пласман на неговиот национален тим меѓу четирите најдобри, но Австралија иако дојде на чекор од медал, си замина дома со празни раце.

Во идеалната петорка на Мундобаскетот во Кина се најдоа Рики Рубио и Марк Гасол од Шпанија, Србинот Богдан Богдановиќ, Французинот Еван Фурние и Аргентинецот Луис Скола, додека Милс за малку извиси.

Би можело да ве интересира

Во Хонгконг демонстрантите запалија дрес на Леброн

Ана Ололовска

Блат го напушти Олимпијакос

Ана Ололовска

Колеџ спортистите во Калифорнија ќе бидат плаќани како професионалци

Татјана Ташкова

Евролигата воведува новина која не им одговара на најбогатите

Скола може да ја продолжи кариерата во Европа

Ана Ололовска

Ивковиќ и Махмути на тренерскиот семинар „Лазар Лечиќ“

Ана Ололовска