Милосављев: Ми се плаче, Вардар ми е во срцето

Од:

Голманот на Вардар, Дејан Милосављев во својата дебитантска сезона во вардаровиот тим стигна до шампионскиот трофеј во елитната лига.

– Ова е нестварно. Благодарност за навивачите. Благодарност и до тренерот Дејан Периќ. Знаеше дека сум млад, но веруваше во мене. Ме чуваше од некои работи кои можеа да ме исфрлат од ритам. Горд сум на овој клуб, на семејството и на сите кои се со нас. Би сакал еден ден повторно да се вратам во Скопје. Вардар ми е во срцето, рече Милосављев.

Србинот следната сезона ќе настапува во Фуксе Берлин.

Би можело да ве интересира

ЛШ: Вардар почнува со гостување кај Монпелје на 14 септември

Ана Ололовска

Писонеро: Ракометот во Македонија поинаку се доживува, се е посветено на овој спорт

Ана Ололовска

ВИДЕО: Карачиќ до Стоилов е асистенцијата на годината во ЛШ

Ана Ололовска

Бразилецот Толедо нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Димитриоски нов ракометар на Вардар

Ана Ололовска

Вардар од првиот барабан ги чека ривалите за Лигата на шампионите