Милер: Баерн мора да освојува бодови и тоа имаме намера да го направиме на следните натпревари

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Баерн, Томас Милер го коментираше поразот во натпреварот од 14. коло од германската Бундеслига против Борусија Менхенгладбах (1:2).

За баварците ова беше втор по ред загубен натпревар во домашниот шампионат.

– Ние мора да освоиме бодови и тоа е она што имаме намера да го направиме на следните натпревари. Играме добар фудбал, а сега треба да ги победиме сите три натпревари до крајот на годината.

По 14 кола во Бундеслигата Баерн е на 7. место со 24 бода, седум помалку од лидерот Борусија Менхенгладбах.

Би можело да ве интересира

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Холанд откри зошто го откачил Јунајтед

Ана Ололовска

Левандовски дава голови 19 дена по операцијата

Ана Ололовска

Холанд за трансферот во Борусија: Чувствував дека клубот и јас се приближувавме

Ана Ололовска

Ноер не сака да го обнови договорот со Баерн се додека не стане јасна ситуацијата со тренерот

Ана Ололовска

Баерн оствари средба Тухел

А1он