Милан заинтересиран за Анхел Кореа како евентуална замена за Ибрахимовиќ

Од:

Милан покажува интерес за напаѓачот на Атлетико, Анхел Кореа.

Според „Калчо Меркато“ 25-годишниот Аргентинец ќе биде приоритетна цел на „росонерите“ доколку Златан Ибрахимовиќ не потпише нов договор со клубот.

Договорот на 38-годишниот Швеѓанец со Италијанците истекува на 30 август.

Минатата сезона во Ла Лига Кореа одигра 33 натпревари, постигнувајќи 5 гола и седум асистенции.

Би можело да ве интересира

Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ се запишува во листата на стрелците 23 години по ред

Ана Ололовска

Озил во Фенербахче, Манџукиќ во Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска