Милан загуби од Залаегерсег

Од:

Италијанскиот првак Милан неочекувано загуби со 3:2 од Залаегерсег на гостувањето во Унгарија. Ако се суди според почетокот на подготовките, тренерот Стефано Пиоли не може да биде задоволен со составот со кој располага.

Залаегерсег за половина час постигна дури три гола преку Убочиома, Мочи и Тајти.

Жиру од пенал намали на 3:1 во првото полувреме, а Раде Круниќ во завршницата од мечот го постави конечниот резултат.

Извор: МИА

Би можело да ве интересира

Милан подготвиле нов договор за Жиру

Ограбен домот на Тео Ернандез

Себаљос бесплатно се сели во Милан

Јувентус и Интер ќе разменат фудбалери

Милан со прва домашна победа во ЛШ од 2013, Шахтјор и Селтик со реми

Милан ги потврдија Дест и Вранкс