Милан повтори рекорд на Интер во Серија А

Од:

Екипата на Милан, синоќа ја забележа 15. победа на гостински терен во Серија А . Милан го победи Торино (7:0) во 36. коло од италијанскиот шампионат.

Така, „Росонерите“ го повторија рекордот на Интер од 2006/07.

Во тековната сезона, фудбалерите на Милан имаат уште еден натпревар на гости – во последното коло против Аталанта. Овој меч ќе биде шанса, тимот предводен од Стефано Пиоли да постави нов рекорд.

По 36 кола Милан е на делба на втората позиција со Аталанта со по 75 бода.

Би можело да ве интересира

Буфон се врати во Парма

Ана Ололовска

По само три недели Фиорентина и Гатузо ја прекинаа соработката

Ана Ололовска

Буфон се договорил со Парма

Ана Ололовска

Млад фудбалер на Џенова е во куќен притвор, го обвинуваат за силување

Жарко Настоски

Арсенал ја одби понудата на Рома за Џака

Ана Ололовска

Симоне Инзаги нов тренер на Интер

Ана Ололовска