Милан подобар од Интер во градското дерби

Од:

Тимот на Милан продолжува со максималниот ефект оваа сезона во Серија А, откако вечерва во градското дерби го победи Интер со 2:1.

Стрелец на двата гола за „росо-нерите“ беше Златан Ибрахимовиќ, додека погодокот за домаќинот на овој меч беше Ромелу Лукаку.

Трите гола беа постиганти во првото полувреме.

По четири кола Милан е лидер на табелата со 12 бода, Интер е на 6. место со седум бода.

Би можело да ве интересира

Јувентус сè уште му нема понудено нов договор на Дибала

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Да ја имав физичката подготовка од пред 10 години, никој немаше да ме спречи, иако тие не можат да го сторат тоа ниту сега

Ана Ололовска

Дибала во конфликт со директорот на Јувентус

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ: Никој не може да ме сопре

Ана Ололовска

Пиоли за Скудетото: Ако сакате да се борите за титулата, мора да го подигнете квалитетот на тимот

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ со 39 години и 14 дена е најстариот стрелец на миланското дерби

Ана Ололовска