Милан објави дека Ибрахимовиќ потпишал за уште една сезона

Од:

Сагата за иднината на Златан Ибрахимовиќ во Милано заврши. Клубот официјално објави дека потпишале со нивната sвезда за уште една сезона.

Се проценува дека платата на 38-годишниот напаѓач ќе изнесува 7 милиони евра. Тој ќе го носи бројот 11, со кој го освои Скудетото со „црвено-црните“ за време на неговиот прв период во тимот. Така, тој ќе го замени бројот 21, кој го носеше во текот на пролетната полусезона.

Ибрахимовиќ се врати за својот втор престој кај „росонерите“ минатата зима. Со неговото пристигнување, тимот на Стефано Пиоли значително ги подобри своите перформанси и забележа многу позадоволителни резултати во споредба со првата половина од кампањата.

На 20 натпревари, голгетерот запиша 11 голови и 5 асистенции.

Би можело да ве интересира

Пиоли пред потпис на нов договор со Милан со плата од 3,5 милиони евра годишно

А1он

Четириесетгодишниот Ибрахимовиќ стигна до бројката од 400 првенствени голови

ВИДЕО: Шоу на Нада Топчагиќ на роденденот на Златан Ибрахимовиќ

Катерина Павлова-Николовска

Милан го тужи Лацио за расистичко скандирање на навивачите против Бакојако и Кеси

Мери Јордановска

Ибрахимовиќ немоќен против повредите: Не сум Супермен

А1он

Клоп: Златан е еден од најдобрите играчи на сите времиња, тој го извлекува максимумот од своето тело

Ана Ололовска