Милан нема намера да го продаде Лео за помалку од 50 милиони евра

Од:

За напаѓачот на Милан, Рафаел Лео, се заинтересирани неколку екипи пренесува „Калчомеркато“. Според италијанскиот медиум, 21-годишниот Португалец најмногу го бараат Евертон и Јувентус. Во исто време се известува дека Милан нема намера да се раздели од играчот за помалку од 50 милиони евра.

Во тековната сезона, Ле има одиграно 33 натпревари на сите турнири, на кои постигна 7 гола и направи 5 асистенции.

По 30 кола, Милан е втор на табелата во Серија А со големи шанси по подолго време да обезбеди учество во Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

Пандев стрелец и асистент во поразот на Џенова од Аталанта

Ана Ололовска

Милан повтори рекорд на Интер во Серија А

Ана Ололовска

Буфон ќе го напушти Јувентус на крајот на сезоната

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ ќе ги пропушти натпреварите против Торино и Каљари

Ана Ололовска

Роналдо ја доби најлошата оценка за мечот на Јувентус против Милан

Ана Ололовска

Пирло наскоро може да добие отказ од Јувентус

Ана Ололовска