Милан му го нанесе на Торино петтиот последователен пораз

Од:

Милан го победи Торино со 1:0 синоќа во дуел од 24. коло од шампионатот на Италија. Единствениот гол во 25. минута го постигна Анте Ребиќ.

Милан со новите три бода стигна до 35 и се искачи на осмото место на табелата.

Торино по петтиот пораз по ред, остана на 27 бода на 14. позиција.

Би можело да ве интересира

Тијаго Силва може да се врати во Милан по крајот на сезоната

Ана Ололовска

Морати: Меси во Интер – не е потполно невозможен сон

Ана Ололовска

Милан може да го откаже трансферот на Ракитиќ поради високата плата

Ана Ололовска

Бернардески може да го напушти Јувентус поради трансферот на Кулушевски

Ана Ололовска

Спалети опција за нов ментор на Милан

Ана Ололовска

Икарди му соопштил на ПСЖ дека сака да се врати во Италија

Ана Ололовска