Милан е заинтересиран за Даглас Коста

Од:

Напаѓачот на Јувентус, Даглас Коста кој е на позајмица во Баерн Минхен може да се врати во Серија А, пренесува „Тутоспорт“.

Според италијанскиот медиум, за 30-годишниот Бразилец е заинтересиран Милан, кој е подготвен да го ангажира играчот во зимскиот преоден рок.

Во исто време, големата плата на фудбалерот, која изнесува 6 милиони евра, може да стане проблем.

Коста оваа сезона одигра 19 натпревари на сите турнири, постигна еден гол и направи две асистенции.

Би можело да ве интересира

Кулибали може да го напушти Наполи доколку тимот не се пласира во ЛШ

Ана Ололовска

Јувентус потроши над 20 милиони евра на агенциски такси во 2020 година

Ана Ололовска

Интер го претстави новиот амблем

Ана Ололовска

Милан му нуди на Донарума договор со плата од осум милиони евра

Ана Ололовска

Иско може да ја продолжи кариерата во Интер

Ана Ололовска

Ибрахимовиќ постави нов рекорд во Серија А

Ана Ололовска