Меси во ПСЖ ќе игра во дресот со број 30

Од:

По неговото заминување од Барселона, Меси официјално има нов клуб, а со тоа и нов број. Аргентинецот, на теренот за францускиот гигант одбра да го носи дресот со број 30.

Нејмар веќе го зазема претпочитаниот број 10 на Меси, кој го носеше во поголемиот дел од својата кариера со Барселона.

Меси го носеше бројот 30 и во Барселона, кога првпат настапуваше во сениорскиот тим во сезоната 2004-2005 година.

Вчера Меси официјално стана нов фудбалер на ПСЖ потпишувајќи двегодишен договор со опција за продолжување на уште една сезона.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Меси со солзи се збогува со Барселона: Никогаш не замислував ваков крај

Куман: Меси ужива во Барселона

Жарко Настоски

ФИФА: Роналдо, Левандовски или Меси во финалето на изборот за најдобар во 2020 година

Жарко Настоски

Гвардиола: Би сакал Меси да ја заврши кариерата во Барселона

Жарко Настоски

Пике кажа што мисли за можното заминување на Меси од Барселона

Жарко Настоски

Меси: Кристијано, оздрави што е можно побргу

Жарко Настоски