Меси стигна до 250 асистенции за Барселона

Од:

Најдобриот фудбалер на Барселона, Лионел Меси и во победата остварена синоќа проитв Атлетик Билбао (1:0) имаше значајна улога. Тој му асистираше на Хрватот Иван Ракитиќ во 71. минута при постигнувањето на единствениот гол на средбата.

За Аргентинецот ова беше јубилејна 250-та асистенција.

Меси има:
177 асистенции во Ла Лига;
33 во Лигата на шампионите;
32 во Копа дел Реј;
5 во Суперкупот на Шпанија;
2 во Суперкупот на УЕФА;
1 во Светското клупско првенство.

Би можело да ве интересира

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Марота: Ниту еден италијански клуб не може да си го дозволи Меси

Ана Ололовска

Артур не сака да ја заврши сезоната во Барселона

Ана Ололовска