Меси со катастрофална статистика во последните 2 меча

Од:

Капитенот на Барселона, Лионел Меси, се чини дека има некои проблеми кои влијаат на неговата игра. Според „Сквавка“, на последните 2 натпревари на каталонскиот тим, тој нема прецизен удар кон голот на противникот.

Во последните 2 кола од Ла Лига, Барселона играше против Атлетик (Билбао) (1:0) и Селта (2:2). Кај нив, Меси упати вкупно 14 удари кон голот, но ниту еден од нив не беше прецизен.

Сепак, сезоната на аргентинската sвезда е успешна во индивидуални рамки. На 35 одиграни натпревари на сите турнири, тој постигна 26 голови и даде 19 асистенции.

Би можело да ве интересира

Меси спие на душек што го убива коронавирусот

Ландов

Марота: Ниту еден италијански клуб не може да си го дозволи Меси

Ана Ололовска

Бартомеу: Мора да му го обновиме договорот на Меси, Лео ми рече дека сака да ја заврши кариерата во Барса

Ана Ололовска

Меси постави личен рекорд по бројот на асистенции во Ла Лига

Ана Ололовска

Меси повеќе не е помеѓу тројцата кандидати за Златната топка во рангирањето на „Гол“

Ана Ололовска

Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

Ана Ололовска