Меси се врати во репрезентацијата на Аргентина

Од:

Капитенот на Барселона, Лео Меси, се приклучи денеска на аргентинската репрезентација во спортскиот камп на Реал Мадрид, Валдебебас. Тој ќе игра за првпат за националната селекција по СП во Русија, на пријателски натпревар против Венецуела на стадионот Атлетико Мадрид.

Покрај натпреварот против Венецуела в петок во Мадрид, Аргентина ќе игра против Мароко четири дена подоцна.

Откако испаднаа во 1/8-финалето на СП во Русија, Меси зема пауза за натпревари за националниот тим, што доведе до шпекулации дека повеќе нема да игра за „гаучосите”.

Во последно време, Меси игра одлично – „хет-трик” во победата од 4-1 против Бетис во неделата. Со 29 постигнати голови, тој е прв стрелец во Шпанија оваа сезона.

Би можело да ве интересира

Меси потврди дека сакал да ја напушти Барса

А1он

Меси: Не можеме да ја освоиме Лигата на шампионите ако играме на овој начин

Ана Ололовска

Клоп: Меси ми се допаѓа малку повеќе од Роналдо

Ана Ололовска

Меси даде 500 илјади евра за борбата против коронавирусот

А1он

Агуеро: Не ги разбирам оние што го критикуваат Меси за играњето во националниот тим, тој е првиот кој страда од неуспеси

Ана Ололовска

Сетиен: Меси може да си замине

Ана Ололовска