Меси повикан во репрезентацијата за претстојните квалификации за СП 2022 година

Од:

Репрезентацијата на Аргентина го објави составот за претстојните квалификации за СП 2022 година.

dobivaj vesti na viber

На 8 октомври Аргентинците гостуваат во Еквадор, а на 13 октомври играат на гости со Боливија.

Во тимот на „гаучосите“ повикан е и капитенот на Барселона, Лионел Меси.

Да потсетиме, Меси беше суспендиран од меѓународни натпревари на три месеци затоа што го критикуваше КОНМЕБОЛ по натпреварот против Чиле за 3. место во Купот на Америка-2019 и оттогаш не влезе на теренот во репрезентативниот дрес.

Би можело да ве интересира

Почетино: Критиките за Меси не се фер

А1он

Меси позитивен на ковид

Катерина Павлова-Николовска

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

Ана Ололовска

Бонучи за можната пресметка со Португалија во баражот за СП: Роналдо знае дека ќе добие удари по нозете

Ана Ололовска

Меси доби мурал на 22-катница во родното Росарио

Ана Ололовска

ФФМ доби 1.300 влезници за мундијалскиот бараж во Палермо

Ана Ололовска