Меси, Пике и Бускетс не се во составот на Барселона за дуелот со Ибица

Од:

Лионел Меси, Жерар Пике и Серхио Бусктест ќе го пропуштат вечерашниот натпревар од 1/16 финалето на Купот на Шпанија против Ибица.

Каталонскиот клуб објави дека со одлука на стручниот штаб, тројцата играчи добија одмор.

Натпреварот Ибица – Барселона ќе почне вечер во 19 часот.

Би можело да ве интересира

Реал Мадрид загуби од Леванте и го отстапи лидерското место на Барселона

Ана Ололовска

Меси го постигна 36. хет-трик во шампионатот на Шпанија

Ана Ололовска

Брајтвајт нов играч на Барселона

Ана Ололовска

Реал го промовира Рејнер

Ана Ололовска

Диего Коста се врати во тимот на Атлетико за дуелот со Ливерпул

Ана Ололовска

Рамос има 12 од 12 реализација на пенали, откако Роналдо го напушти Реал

Ана Ололовска