Меси не се најде во идеалниот тим на Л’Екип за 2020 година

Од:

Францускиот спортски весник Л’Екип го претстави идеалниот тим за 2020 година. Во него нема место за капитенот на Барселона и еден од најдобрите фудбалери на светот изминатите петнаесетина години, Лионел Меси.

Составот на Л’Екип изгледа вака:

Голман: Мануел Нојер (Баерн Минхен);

Дефанзивци: Алфонсо Дејвис (Баерн), Серхио Рамос (Реал Мадрид), Вирџил ван Дајк (Ливерпул), Трент Александар-Арнолд (Ливерпул);

Играчи за врска: Тијаго Алкантара (Баерн / Ливерпул), Џошуа Кимих (Баерн Минхен), Кевин де Брујн (Манчестер сити), Нејмар (ПСЖ);

Напаѓачи: Кристијано Роналдо (Јувентус), Роберт Левандовски (Баерн Минхен).

Би можело да ве интересира

Драган Стојковиќ – Пикси официјално селектор на Србија во следните три години

Жарко Настоски

Покетино верува дека Мбапе ќе ги наследи Роналдо и Меси

Ана Ололовска

Почина фудбалската хрватска легенда Златко Крањчар

Ана Ололовска

Робинсон: Лев бек не е природна позиција за Алиоски, не верувам дека ќе остане во Лидс

Жарко Настоски

Наполи ја заврши сезоната во Европа, италијанскиот тим елиминиран од Гранада

Жарко Настоски

ВИДЕО: Српски судија поништи гол во 93 минута, цела гостинска екипа сосе тренери го бркаше по теренот

Жарко Настоски