Меси може да игра со Уругвај и Бразил, тренира со репрезентацијата на Аргентина

Од:

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси може да учествува на натпреварите против Уругвај и Бразил во квалификациите за Светското првенство 2022 година.

dobivaj vesti na viber

Триесет и четиригодишниот напаѓач, кој ги пропушти последните два натпревари на ПСЖ, неодамна пристигна на локацијата на репрезентацијата и почна да тренира.

Според „Tyc Sports“, лекарскиот штаб на репрезентацијата му дозволил на Меси да го одигра целиот натпревар против Бразил на 17 ноември, а може да стартува или да биде замена на натпреварот против Уругвај на 13 ноември.

Меси продолжува да закрепнува од повредите на коленото и тетивата.

ПСЖ се противеше нивниот фудбалер да отпатува во Аргентина и да се одговори на репрезентативниот повик.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ужас во Аргентина: Натпреварот на Бока прекинат поради тепачка меѓу навивачи и полиција, има жртви

Ана Ололовска

Меси се „смирил“ со Лапорта, во јули се враќа на „Ноу Камп“?

Почетино: Критиките за Меси не се фер

А1он

Меси позитивен на ковид

Катерина Павлова-Николовска

Рохас и Меси спортисти на годината во Јужна Америка

Ана Ололовска

Меси доби мурал на 22-катница во родното Росарио

Ана Ололовска