Меси ќе го пропушти натпреварот против Мец

Од:

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе го пропушти натпреварот од 7. коло во француската Лига 1 против Мец, објавено е на веб-страницата на парижаните.

Фудбалерот беше полесно повреден на натпреварот против Лион (2:1) и нема да може да тренира неколку дена.

Дуелот Мец – ПСЖ е закажан за 22 септември.

Откако се приклучи на ПСЖ, Меси одигра само три натпревари за тимот: два во француската лига (против Ремс и Лион) и еден во групната фаза од Лигата на шампионите против Клуб Бриж (1-1). На ниту еден од овие натпревари Аргентинецот не успеа да постигне ниту гол, а нема ниту асистенција.

Би можело да ве интересира

Рамос може да дебитира за ПСЖ во Лига 1 против Лил

Ана Ололовска

Полската фудбалска федерација стравува дека Златната топка ќе ја освои Меси, а не Левандовски

Ана Ололовска

Француското дерби меѓу Монако и Лион ќе се игра во Кина

Ана Ололовска

Мбапе: Меси ќе ги шутира пеналите во ПСЖ, тој е најдобриот играч во светот

Ана Ололовска

Меси се искачи на петтото место во историјата по број на голови во квалификациите за СП

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Светскиот првак ја освои Лигата на нации: Франција преку Шпанија до титулата