Меси губи по 100 илјади евра секој ден, бидејќи е со статус на слободен агент

Од:

Напаѓачот Лионел Меси трпи сериозни финансиски загуби откако стана слободен агент. „Л’екип“ проценува дека Аргентинецот изгубил 100.000 евра на ден откако стана слободен агент. Неговиот договор со Барселона истече на 30 јуни.

Според претходниот договор, Меси добиваше околу 139 милиони евра годишно пред оданочување односно околу 75 милиони евра годишно.

Забележано е дека никој од спонзорите на Лионел не ја прекина соработката со него поради неизвесност за неговата иднина.

Во моментов, напаѓачот е во располагање на репрезентацијата на Аргентина, која ќе игра со Бразил во финалето на Купот на Америка вечер во 2 часот по полноќ.

Би можело да ве интересира

Меси од трансферот во ПСЖ ќе заработи 110 милиони евра

Мери Јордановска

Меси го собори јужноамериканскиот рекорд на Пеле

Ана Ололовска

Меси: Да се ​​освои Светското првенство или Купот на Америка е тешко

А1он

Овации, фотографирање и автограми на дебито на Меси

Ана Ололовска

ВИДЕО: Историски момент, Меси дебитираше за ПСЖ

Катерина Павлова-Николовска

Куман: На Барселона ќе и биде тешко да постигнува голови без Меси

А1он