Меси го прокоментира неговиот однос со Гризман

Од:

Суперsвездата на Барселона, Лионел Меси ги коментираше гласините дека имало конфликт помеѓу него и летното засилување, Антоан Гризман. Аргентинецот негираше недоразбирање со францускиот напаѓач, кој дојде на „Камп Ноу“ по долга трансфер сага.

Според статистичките податоци од натпреварот во Лигата на шампионите, Меси и Гризман немаат скоро никаков контакт на теренот. За цели 90 минути од натпреварот, тие разменија вкупно 5 додавања – 2 од Гризман кон Меси и 3 во спротивна насока.

– Јас немам проблем со Гризман, како и со сите други играчи. Сè е во ред помеѓу раководството и играчите. Со оглед на победите над Интер и Хетафе, ние мора да го потврдиме успехот со тоа што ќе ја победиме Севиља, со цел да преминеме спокојно кон натпреварите на националните тимови, рече Меси, цитиран од „Кориере дело Спорт“.

Би можело да ве интересира

Официјално, Пелегрини нов тренер на Бетис

Ана Ололовска

Еспањол по поразот од Барселона испадна од Ла Лига

Ана Ололовска

Барселона нема да го продаде Гризман

Ана Ололовска

Шефот на Барса со вести за тренерската позиција во клубот

А1он

Бартомеу: Мора да му го обновиме договорот на Меси, Лео ми рече дека сака да ја заврши кариерата во Барса

Ана Ололовска

Пелегрини ќе потпише двегодишен договор со Бетис

Ана Ололовска