Меси ги обнови тренинзите со Барселона

Од:

Капитенот на Барселона, Лионел Меси денес ги обнови тренинзите со својот тим, пренесуваат шпанските медиуми.

Аргентинецот сè уште нема одиграно ниту една минута оваа сезона, откако претрпе повреда на својата прва тренинг сесија со „блаугранас“ по летната пауза.

Иако сите очекуваа Лео да биде на теренот во второто коло против Бетис, неговата повреда се искомплицира и тој повторно беше аут од сметките на Ернесто Валверде.

Не е јасно дали „Ла Пулга“ ќе патува за Германија за претстојниот натпревар со Борусија Дортмунд од ЛШ во вторникот вечерта.

Валверде сепак, веројатно, нема да брза да го пушти во игра.

Би можело да ве интересира

Нејмар повторно ја тужи Барселона

Ана Ололовска

Сетиен „кова“ стратегија за „Ел Класико“ заедно со Гвардиола

Ана Ололовска

Рамос: Со срцето и главата веќе сум на „Ел класико“

Ана Ололовска

Перез го посети таборот на Реал пред натпреварот со Сити

А1он

Пике избегна сериозна повреда и ќе игра со Реал Мадрид

Ана Ололовска

Азар повторно се повреди, може да пропушти два месеца

Ана Ололовска