Меси до Вегхорст: Што гледаш глупав еден

Од:

Лионел Меси беше нервозен и покрај тоа што неговата репрезентација успеа да ја добие драмата со Холандија и да се пласира во полуфиналето на Светското првенство.

„Гаучосите“, прокоцкаа предност од 2:0 против Холандија, но по подоброто изведување пенали ги скршија „лалињата“.

Меси запиша гол и асистенција, а сигурен беше и во пенал рулетот.

На Твитер се појави снимка од Меси како луто зборува со некого, во микс зоната, по завршувањето на натпреварот.

„Што гледаш глупав еден“.

Се претпоставува дека овие зборови се упатени кон стрелецот на двата гола за Холандија, Беиг Вегхорс.

Најдобриот Аргентинец имаше замерки на судењето. Шпанецот Лахоз покажа 14 жолти картони (осум за Аргентина, шест за Холандија).

„Не можете да назначите таков судија за толку важен натпревар. Верувам дека ФИФА мора да се погрижи за тоа“, рече Меси.

Инаку, Меси, во текот на натпреварот го провоцираше холандскиот селектор Луј ван Гал. Кога го реализираше пеналот за 2:0, голот го прослави во стилот на Хуан Роман Рикелме, кого Ван Гал го избрка од Барселона.

Извор: Топспорт

Би можело да ве интересира

Меси го напушти теренот повреден, по него сета публика си замина

Предраг Петровиќ

Телохранителот на Меси месечно заработува цело богатство

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Се испотепаа пред стадион поради Меси, маж и жена со тупаници против двајца мажи

(ВИДЕО) Деби на Меси во САД: Гол од слободен удар и делириум на стадионот

Меси ненадејно се појави на пазарење во супермаркет и предизвика вистинско бунило

Предраг Петровиќ

Фудбалерот избркан, за да може Меси да потпише за Интер Мајами

Предраг Петровиќ