Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Од:

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот.

Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат.

„Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти посакувам успех“, пишува Меси.

Би можело да ве интересира

Меси спие на душек што го убива коронавирусот

Ландов

Барселона е подготвена да го продолжи договорот со Семедо

Ана Ололовска

Барселона му понуди договор на Вилијан

Ана Ололовска

Силва има понуди од Шпанија, САД и Обединетите Арапски Емирати

Ана Ололовска

Алаба сака да ја продолжи кариерата во Барселона

Ана Ололовска

Марота: Ниту еден италијански клуб не може да си го дозволи Меси

Ана Ололовска