Меси до Валверде: Ќе успееш, каде и да одиш

Од:

Неспорниот број 1 на Барселона, Лионел Меси се обрати кон Ернесто Валверде, кој вчера се раздели со клубот.

Тренерот замина по две шпански титули и како лидер во тековниот шампионат.

„Ти благодарам за сè, господине. Каде и да одиш, сигурно ќе се справиш добро, затоа што не само што си исклучителен професионалец, туку и си одличен како личност. Ти посакувам успех“, пишува Меси.

Би можело да ве интересира

Меси е првиот играч кој постигнал гол во Ла Лига 16 години по ред

Ана Ололовска

Сетиен дебитира со победа

Ана Ололовска

Сетиен донел одлука за Видал

Ана Ололовска

Тренерскиот тандем Чави – Иниеста не звучи лошо, вели Андрес

Ана Ололовска

Фудбалерите од Бундеслигата решија: Меси е број 1 во светот, Роналдо не е во топ 3

Ана Ололовска

Познати номинациите за наградата „Лауреус“

Предраг Петровиќ