Меси: Би било лудо да не ја поминеме групата на Копа Америка

Од:

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси рече дека би било загрижувачки да се помине групната фаза во Купот на Америка.

Меси ноќеска го постигна единствениот гол за „гаучосите“ во ремито со Парагвај (1:1).

Во последното (трето) коло од групата Аргентина игра со Катар и неопходна и е победа за сигурен пласман во следната фаза.

– Да не ја поминеме групата ќе биде лудо. Мораме да се обидеме да ја подобриме играта, иако скоро и да нема време за тоа. Треба да го добиеме следниот натпревар за сигурен пласман во следната рунда. Ќе строиме сé што е можно, изјави Меси.

По две кола во Б-групата лидер е Колумбија со максимални 6 бода, Парагвај има 2, додека Катар и Аргентина се со по 1 освоен бод.

Би можело да ве интересира

Бразил ја освои Копа Америка

Ана Ололовска

КОНМЕБОЛ со одговор до Меси

Аргентина трета на Копа Америка, Меси одби да го земе медалот

Татјана Ташкова

Гласини за оставка на Тите пред финалето на Копа Америка го потресе Бразил

Ана Ололовска

Аргентина побара запис од разговорот на судијата и видео асистентот во натпреварот со Бразил

Ана Ололовска

Копа Америка ќе има нов шампион!

Ана Ололовска