Меси: Барса многу ќе напредува со Чави

Од:

Фудбалерот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси го сподели своето мислење за назначувањето на неговиот поранешен партнер Чави за тренер на Барселона.

– Чави е тренер кој знае многу. Тој одлично го познава клубот, каде што е запознаен со сè уште од детството. Неговото доаѓање е многу важно за младите играчи. Не се сомневам дека Барса ќе порасне многу со него, изјави Меси.

Чави, кој најголемиот дел од својата професионална кариера ја мина во Барселона, потпиша договор до 2024 година.

За да се врати во каталонскиот клуб, тој го напушти катарскиот „Ал-Сад“, кој е тренер од 2019 година.

Би можело да ве интересира

Чави по поразот од Реал: Вознемирен сум, игравме добро, заслуживме повеќе

Ана Ололовска

Лапорта: Сакаме да го победиме Реал, нашата сила се талентираните млади играчи

Ана Ололовска

Барселона го продолжи договорот со Јумтити до 2026 година

А1он

Алвеш го собори рекордот на Барселона, играјќи во Ла Лига со 38 години и 247 дена

Ана Ололовска

Асистенција на Барди во првиот триумф сезонава на Леванте

Ана Ололовска

Реал не размислува за купување на Мбапе во зима

А1он