Менди со кауција пуштен од притвор

Од:

Фудбалерот на англискиот шампион Манчестер сити, Бенџамин Менди, е пуштен од притвор со кауција спроти судењето под обвиненија за силувања.

dobivaj vesti na viber

Менди, против кого се подигнати седум обвиненија за силување и едно за сексуален напад во врска со пет жени, е пуштен со кауција по вчерашното рочиште кое беше затворено за јавноста.

Францускиот репрезентативец во притвор мина 134 денови по приведувањето на 26 август лани. Судскиот процес против него требаше да почне овој месец, но е одложен за крајот на јуни.

Менди стана најскапиот дефанзивен фудбалер во историјата кога во 2017 година премина од Монако во Манчестер сити за 60 милиони евра.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Нотингем го исфрли носителот на титулата Лестер од ФА купот, навивачите сакаа да ги тепаат

Ана Ололовска

Дијаз дебитираше со асистенција, Ливерпул во второто полувреме ги „скрши“ Кардиф

Ана Ололовска

Лампард дебитираше со победа, Манчестер сити убедливи против Фулам

Ана Ололовска

Челси се мачеа против Плимут, Вест Хем извлече победа во 121 минута кај Киденмистер

Ана Ололовска

Рагник: Не требаше да дозволиме продолженија и пенали

Ана Ололовска

Стив Брус е нов менаџер на Вест Бром

А1он