Мекинро му одговори на Надал: Сите знаеме што прави последните 15 години

Од:

Седумкратниот гренд слем шампион, Џон Мекинро вели дека не разговарал со Рафаел Надал по контроверзите околу неговото трошење на време на тениските терени, кога шпанскиот освојувач на 22 гренд слем титули беше навреден од прашањата на прес-конференцијата.

„Не знам зошто ме фрлија мене под автобус. Не го имавме тој разговор. Но, само да додадам нешто. Рафаел Надал може да мисли што сака. Тоа е дел од неговиот карактер и зошто е толку добар. Мора да се справи со тоа, но не зависи од него. Сите знаеме што прави тој во последните 10 или 15 години. Тоа не е ново. Плус не е негова одлука, судијата ќе одлучи дали троши премногу реме. Никој не обрнува внимание на тоа и треба да има автоматска казна. Сега Надал мисли дека неговата историја е под сомнежж поради тоа? Невидени глупости!“, вели Мекинро на „Јуроспорт“.

Би можело да ве интересира

На Надал му е забранет настапот во Париз

Предраг Петровиќ

Надал без коментар кој е поуспешен: Ѓоковиќ ќе беше ифрустриран ако не го оствареше тој рекорд

Предраг Петровиќ

ВИДЕО: Федерер откри против кој тенисер имал најмногу проблеми

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Надал му честиташе на Ѓоковиќ: Направи нешто што беше невозможно

Предраг Петровиќ

Настеасе: Рекордот на Надал на Ролан Гарос е побитен од рекордот на Ѓоковиќ“

Предраг Петровиќ

Надал се огласи по операцијата: Санирани две повреди, познато кога ќе се врати на теренот

Ана Ололовска