Матуиди: Ние сме меѓу оние кои можат да ја освојат Лигата на шампионите

Од:

Фудбалерот од средниот ред на Јувентус, Блез Матуиди, смета дека Јувентус е созреан и доволно квалитетен за највисок пласман во Лигата на шампионите.

– Постојат неколку клубови кои можат да ја освојат Лигата на шампионите. И ние сме меѓу нив. Сакаме да постигнеме нешто значајно. Но, треба да одите од натпревар во натпревар сигурно и постепено. Не очекува тешко соочување со Атлетико. Играњето против шпанскиот претставник е секогаш тешко. Во натпревар со овој ривал тешко е да се задржи сè под контрола, изјави Матуиди.

Натпреварот Атлетико Мадрид – Јувентус е закажан за утревечер со почеток во 21 часот и е од првото коло Д-група во Лигата на шампионите.

Би можело да ве интересира

УЕФА може да ja одржи завршницата од од Лигата на шампионите во Германија или Турција

Ана Ололовска

Мбапе сака да го освои Европското првенство и Лигата на шампиони

Ана Ололовска

Претседателот на Бреша го најави заминувањето на Балотели: Тој е чуден човек

Ана Ололовска

Повредатата на Ибрахимовиќ не е многу сериозна, Ахиловата тетива непроменета

Ана Ололовска

Зидан лидер на листата Топ 10 тренери во историјата на ЛШ

Ана Ололовска

Серија А со конкретен план за продолжување на сезоната

А1он