Матеус: Меси може да се пресели во Германија, ќе го прифатиме со широки раце и ќе му дадеме пасош

Од:

Поранешниот капитен на германската фудбалска репрезентација, Лотар Матеус ја пофали играта на напаѓачот на Барселона, Лионел Меси. Според сопственикот на Златната топка од 1990 година, Аргентинците со задоволство би ги виделе во Германија.

– Не можам да поверувам. Ако не го сакаат Меси, тогаш тој може да се пресели во Германија. Ќе го прифатиме со отворени раце и ќе му дадеме пасош. Се разбира, ќе го земеме со задоволство. Би биле среќни, ако Лео заврши во Бундеслигата. Искрено, среќен сум што Меси е во фудбалот. Тој е добар играч и добар човек, истакна Матеус.

Аргентина има среќа да ги има Меси и Марадона, двајца од најдобрите фудбалери во историјата, додаде Матеус.

Би можело да ве интересира

Прво куп финале за Борусија Дортмунд од 2017 година

Ана Ололовска

Шеснаесет години од дебитантскиот гол на Меси за Барселона

Ана Ололовска

Второ куп финале за Лајпциг во последните три години

Ана Ололовска

Баерн може да го продаде Левандовски за 60 милиони евра

Ана Ололовска

Подолски некогаш даваше многу голови, сега продава многу шиш-ќебап и колачи

Жарко Настоски

Меси само што не го продолжил договорот со Барселона, тврдат локални медиуми

Жарко Настоски