Марсијал: Не сме фаворити против ПСЖ

Од:

Напаѓачот Антони Марсијал не верува дека Манчестер Јунајтед е очигледен фаворит против Пари Сен Жермен пред утрешниот осминафинален меч од Лигата на Шампионите помеѓу двата тима.

Првиот дуел ќе се одигра на „Олд Трафорд“ од 21 часот.

– Точно е дека се наоѓаме во добра форма и се радуваме дека Солскјер е со нас и не поддржува. Но сигурно не сме очигледен фаворит против ПСЖ. Тие се без некои од главните играчи, но тоа не значи дека се послаби. Тие во составот имаат некоимногу добри фудбалери. Очекувам добар меч и се надевам дека ние ќе излеземе како победници, изјави Марсијал пред натпреварот.

Би можело да ве интересира

Зошто елиминацијата на Порто од ЛШ е добра вест за Роналдо?

Познати сите двојки за четвртото квалификациско коло во ЛШ

Крос: Имав договор со Јунајтед, но таму немаше да освојам три титули во ЛШ

Гвардиола: Нема да вложам се на седум натпревари во Лигата на шампионите

Резултати од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Почетино паднал во депресија по поразот од Ливерпул во финалето на ЛШ

Ана Ололовска