Марсеј го совлада Стразбур и ја прекина серијата од четири натпревари без триумф

Од:

Во последниот натпревар од 10. коло во француската Лига 1, Олимпик Марсеј синоќа на домашен терен го совлада Стразбур со 2:0.

Стрелци на головите за домаќините беа Бубакар Камар во 3. и Кевин Стротман во 90+5. минута.

Ова беше прва победа за Марсеј по четири средби без полн погодок.

Со новите три бода Олимпик Марсеј се искачи на 4. место на табелата со 16 бода, додека Стразбур е последен (20. место) со девет бода.

Би можело да ве интересира

Депај се опорави од повредата на коленото и ќе започне со тренинзи за една недела

Ана Ололовска

ПСЖ понуди 60 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Ана Ололовска

Погба потпиша договор со француски клуб

А1он

Алегри сака да се врати на работа, за него се заинтересирани ПСЖ и Манчестер јунајтед

Ана Ололовска

Кавани е подготвен за голем компромис, за да остане во ПСЖ

Ана Ололовска

ПСЖ се загрева за Лигата на шампионите со турнир во Катар

Ана Ололовска