Марсеј е подготвен да го купи Милик за осум милиони евра

Од:

Францускиот прволигаш Марсеј му предложи на Наполи трансфер на полскиот фудбалер Аркадиуш Милик, објави на Твитер, Николо Шира.

Според новинарот, Французите се подготвен да платат осум милиони евра за ангажман на Милик. Од друга страна, Наполи бара 15 милиони евра за својот фудбалер.

Договорот на Милик со италијанскиот клуб трае до летото 2021 година. Беше објавено дека за 26-годишниот фудбалер се заинтересирани и Јувентус и Интер.

Би можело да ве интересира

Леонардо: Одлуката за договорот на Мбапе доаѓа наскоро, комуницираме и со Нејмар

Ана Ололовска

ПСЖ ќе мора да го продаде Мбапе за да го ангажира Меси

Ана Ололовска

Сари го одби Марсеј

Ана Ололовска

Вилјаш-Боаш поднесе оставка, Марсеј купи играч без негова согласност

Ана Ололовска

Марсеј понуди девет милиони евра за Милик, Наполи бара повеќе

Ана Ололовска

Покетино за победата над Брест: Среќни сме од резултатот, но ПСЖ има уште многу да поправи

Ана Ололовска