Маркизио: Погба, врати се во Јувентус каде што ќе бидеш среќен повторно

Од:

Поранешниот играч за врска на Јувентус, Клаудио Маркизио, сака да го врати во торинскиот клуб играчот за врска на Манчестер јунајтед, Пол Погба.

Поранешниот играч на Италија остави порака преку Твитер до францускиот играч за врска:

– Те молам, Погба, врати се во Јувентус. Ќе бидеш среќен повторно. И јас исто така!

Дваесет и седумгодишниот Французин играше за Јувентус од 2012 до 2016 година, по што се пресели во Манчестер јунајтед. Оваа сезона Погба одигра 11 натпревари на сите турнири, на кои постигна еден гол и направи две асистенции.

Би можело да ве интересира

Ибрахимовиќ: Донарума е најдобар голман на светот

Ана Ололовска

Пиоли: Милан секогаш верува во својата сила

Ана Ололовска

Конте: Интер нема да купува играчи во зимскиот трансфер рок

Ана Ололовска

Чалханоглу нема да го продолжи договорот со Милан

Ана Ололовска

Пирло: Немаме проблем да го играме натпреварот со Наполи

Ана Ололовска

Јувентус загуби со три голови разлика во Серија А за прв пат од 2011 година

Ана Ололовска