Маркињос потпиша нов договор со ПСЖ

Од:

Пари Сен Жермен на својата официјална веб-страница објави продолжување на договорот со дефанзивецот Маркињос.

Новиот договор со 25-годишниот Бразилец е до 30 јуни 2024 година.

Маркињос беше привлечен во ПСЖ во 2013 година. Како дел од парижаните, тој четири пати стана шампион на Франција.

Оваа сезона Бразилецот зеде учество во 25 натпревари и постигна 1 гол.

Би можело да ве интересира

Фабрегас ги прогласи Венгер и Мурињо за најдобри тренери во неговата кариера

Ана Ололовска

Лига 1 може да продолжи во средината на јуни

Ана Ололовска

Икарди сака да го напушти ПСЖ и да се врати во Италија

Ана Ололовска

ПСЖ е подготвен за трансфер на Милинковиќ Савиќ од Лацио

Ана Ололовска

ПСЖ нема да го пушти Мбапе на Олимпијадата во Токио

Ана Ололовска

Кавани го постигна својот 200. гол за ПСЖ

Ана Ололовска