Марез: Не е доволно само да одиграте добар натпревар во Сити

Од:

Играчот од средниот ред на Манчестер сити, Ријад Марез зборуваше за високото ниво на конкуренција во тимот. Според него, од секој играч се бара максимална посветеност.

– Соблекувалната на врвниот клуб, тоа е друга реалност. Мора да се бориш постојано. Не можете да одморите. Ако не направите нешто извонредно, некој друг ќе го стори тоа, и тој ќе ви го заземе местото на теренот. Секој го знае ова добро. Не е доволно само да имате добар натпревар. Треба постојано да играте на многу високо ниво. Ова е Манчестер сити. Евалуација на перформансите се прави постојано, изјави Марез.

Тој во 2018 години во Сити дојде од Лестер.

Би можело да ве интересира

Лорис за инцидентот со Сон: Ова е дел од фудбалот

Ана Ололовска

Играчите на Тотенхем, Лорис и Сон, прво ќе се тепаа, потоа се гушкаа

Ана Ололовска

Лаказет може да го напушти Арсенал, три врвни клуба влегоа во преговори за неговиот потпис

Ана Ололовска

Анчелоти смета дека Евертон треба да се бори за влез во евро-куповите

Ана Ололовска

Мурињо ја забележа 200. победа во Премиер лигата

Ана Ололовска

Матиќ го продолжи договорот со Манчестер јунајтед до 2023 година

Ана Ололовска