Мареј по операцијата на колкот: Се надевам дека тоа ќе биде крај на болката

Поранешниот светски број 1, Енди Мареј претрпе операција во Лондон, соопшти 31-годишниот спортист на социјалната мрежа „Инстаграм“.

Трикратниот освојувач на Гренд-слем турнирите се бореше да ја поврати формата, откако минатиот јануари се подложи на хируршка интервенција, но отпадна уште во првиот круг на Отвореното првенство на Австралија. Во Мелбурн, Мареј низ солзи изјави дека турнирот може да биде последен во неговата кариера.

– Сега имам специјална метална плоча во себе. Се надевам дека тоа ќе биде крај на болката, напиша Енди Мареј во својот пост во „Инстаграм“ по операцијата.

Би можело да ве интересира

Иснер со триумф во Њупорт

Ана Ололовска

Лајовиќ со прва титула во кариерата

Ана Ололовска

Федерер на пат да го скрши рекордот за најгледан тениски меч

Рекорден награден фонд за US Open 2019

Ана Ололовска

Зверев ќе ја прекине соработката со Лендл

Татјана Ташкова

Мајката на Ноле работела по 16 часа во ресторан за тој да стане тенисер

Татјана Ташкова