Мареј: На Циципас му треба двојно повеќе време за да оди во тоалет, отколку на Безос во вселената

Од:

Трикратниот Грен слем шампион Енди Мареј продолжи да го критикува Стефанос Циципас за паузите земени за тоалет што Гркот ги направи за време на меѓусебниот меч од првото коло на УС Опен.

-Факт на денот. На Стефанс Циципас му треба двојно повеќе време за да оди во тоалет отколку на Џеф Безос за да лета во вселената, напиша Мареј на Твитер.

На ова реагираше помладиот брат на Стефанос, Петрос Циципас.

-Не очекував вакво однесување од еден вид тениска легенда! – напиша Циципас помладиот. До твитот тој објави слика со резултатот од натпреварот на Инстаграм и го означи Мареј.

Гркот подоцна го избриша својот твит.

Би можело да ве интересира

Дебитантско финале на Индијан Велс

Ана Ололовска

Мареј ќе го пропушти Дејвис купот

Ана Ололовска

Федерер излегува од Топ 10 за прв пат од јануари 2017 година

Ана Ололовска

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

Ана Ололовска

Соборен рекордот на Федерер според бројот на Мастерс настапи

Ана Ололовска

На Мареј му ги вратија патиките и свадбениот прстен

Ана Ололовска