Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего

Од:

Трикратниот грен слем шампион Енди Мареј доби вајлд-карта за турнирот во Сан Диего.

Британскиот тенисер периодов игра Челинџер во Рен, Франција и засега се пласираше во второто коло.

Специјални покани од организаторот добија уште и Кеи Нишикори и Брендон Накашима.

Турнирот во Сан Диего ќе почна на 27 септември.

Би можело да ве интересира

Дебитантско финале на Индијан Велс

Ана Ололовска

Мареј ќе го пропушти Дејвис купот

Ана Ололовска

Федерер излегува од Топ 10 за прв пат од јануари 2017 година

Ана Ололовска

Зверев обезбеди пласман на завршниот АТП турнир

Ана Ололовска

Соборен рекордот на Федерер според бројот на Мастерс настапи

Ана Ололовска

На Мареј му ги вратија патиките и свадбениот прстен

Ана Ололовска