Манџукиќ официјално стана играч на Милан

Од:

Лидерот во Серија А, Милан на својата официјалната веб-страница објави дека потпишал договор со напаѓачот Марио Манџукиќ.

Договорот на 34-годишниот фудбалер со тимот е со важност до крајот на сезоната 2020/21 со можност за продолжување на една сезона.

Манџукиќ ќе го носи дресот со број „9“.

Хрватот одигра пет нецелосни сезони во Италија со Јувентус. Тој го напушти тимот од Торино во зимскиот преоден рок 2019/2020.

Последен пат Манџукиќ влезе на теренот на 7 март како играч на Ал-Духаил во мечот од шампионатот Катар.

Би можело да ве интересира

„Кориере Фиорентино“: Фиорентина разговараше со Сари

Ана Ололовска

Пирло: Јувентус до крај ќе се бори со Интер за шампионската титула

Ана Ололовска

Роналдо постигна 25 гола 14 сезони по ред

Ана Ололовска

Пиоли: Пред три месеци би биле среќни да бидеме таму каде што сме сега

Ана Ололовска

Инзаги слави јубилеј – 100 победи како тренер во Серија А

Ана Ололовска

Кулибали и Гулам се враќаат во тимот на Наполи по прележаниот коронавирус

Ана Ололовска