Манџукиќ неизвесен за дуелот со Атлетико во ЛШ

Напаѓачот на Јувентус, Марио Манџукиќ може да пропушти еден месец поради проблеми со колкот, објави „Скај Спорт Италија“.

Хрватот се повреди за време на тренингот во четвртокот.

Тренерот Масимилијано Алегри, изјави дека прогнозите на лекарите во врска со периодот за закрепнување на играчот не се многу добри.

Така, Манџукиќ може да го пропушти првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите со Атлетико закажан за 19 февруари во Мадрид.

Во тековната сезона хрватскиот репрезентативец во дресот на Јувентус играше на 21 натпревар, постигна девет и оствари четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Нејмар во Јуве во замена за Дибала

Де Лихт откри зошто го избрал Јувентус

Јувентус официјално го објави трансферот на Де Лихт

Ана Ололовска

Познати сите двојки во втората квалификациска рунда на ЛШ

Ана Ололовска

Рајола: Јуве е најдобро место за Де Лихт, ме потсетува на Недвед и Ибра

ВИДЕО: Тифозите со топло добредојде за Де Лихт пред прегледите во базата на Јуве

Ана Ололовска