Манчестер Сити против Реал Мадрид за одржување на теоретските шанси

Од:

Англискиот првак Манчестер Сити го пречекува шпанскиот шампион Реал Мадрид во дерби натпреварот од 5. коло во фудбалската Лига на шампиони.

Само победа за Манчестер Сити ќе значи задржување на теоретските шанси за пласман во осминафиналето.

Вечерашната програма во ЛШ ќе стартува од 18 часот со дуелот меѓу Зенит и Малага, а останатите натпревари ќе започнат во 20 часот и 45 минути.

Група А: Порто – Динамо Загреб и Динамо Киев – ПСЖ.

Табела: Порто 10 бодови, ПСЖ 9, Динамо Киев 4 и Динамо Загреб 0.

Група Б: Шалке – Олимпијакос и Арсенал – Монпеље.

Табела: Шалке 8 бодови, Арсенал 7, Олимпијакос 6 и Монпеље 1.

Група Ц: Зенит – Малага (18 часот) и Андерлехт – Милан.

Табела: Малага 10 бодови, Милан 5, Андерлехт 4 и Зенит 3.

Група Д: Манчестер Сити – Реал Мадрид и Ајакс – Борусија Дортмунд.

Табела: Борусија Дортмунд 8 бодови, Реал Мадрид 7, Ајакс 4 и Манчестер Сити 2.

Би можело да ве интересира

Чех го оквалификува Атлетико како тежок противник за Челзи во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Нагелсман ги сака Реал или Јувентус во осминафиналето од Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Англија и Шпанија со најмногу екипи во плејофот од евро-куповите

Ана Ололовска

Барнс за романскиот судија: Како требаше да каже за тренерот освен црниот? Нема расизам во ова!

Ана Ололовска

Куман: Барселона загуби од Јуве во првиот половина час, изгледаше дека излеговме да играме за реми

Ана Ололовска

Солскјер: Не заслужуваме да се пласираме во плејофот во Лигата на шампионите

Ана Ололовска

Leave a Comment

5 × one =