Манчестер сити понуди 30 милиони евра за Роналдо

Од:

Манчестер сити испрати официјална понуда до Јувентус за напаѓачот Кристијано Роналдо, објави на својата веб-страницата новинарот Џанлука Ди Марцио. Англискиот клуб понудил 30 милиони евра за играчот на португалската репрезентација.

Претходно се дозна дека Роналдо побарал од италијанскиот клуб да биде реализиран трансфер во Манчестер сити.

Триесет и шестгодишниот Португалец постигна договор со англискиот клуб до 2023 година. Неговата плата треба да биде 20 милиони евра по сезона.

Минатата сезона Роналдо одигра 44 натпревари за Јуве, постигна 36 гола и оствари четири асистенции.

Би можело да ве интересира

Погба ги прекина преговорите со Манчестер јунајтед за продолжување на договорот

Ана Ололовска

Ван де Бек ги одбил услугите на Мино Рајола

Ана Ололовска

Скај спортс: Манчестер јунајтед нема да го отпушти Солскјер

Ана Ололовска

На играчи од англиската Премиер лигата понудени лажни сертификати за вакцинација за 1.000 фунти

Ана Ололовска

Конте подготвен да го тренира Манчестер јунајтед, но сака тригодишен договор

Ана Ололовска

Салах стана најефикасниот Египќанец во Премиер лигата

Ана Ололовска